روایت آزاداندیشیامسال در قرارگاه نشریات حیات، ایده‌ای داشتیم که همراه هر شماره ماه‌نامه، یک هدیه‌ای هم برای مشترکان ارسال کنیم. چه چیزی بهتر از کتاب؟
اولین کتابی که ضمیمه مجله شد، «روایت آزاداندیشی» نام گرفت. نخستین تلاش جدی قرارگاه حیات در ورود به فضای کتاب. محمدمهدی حیدری دلگرم، مسئول کمیته امام و رهبری واحد سیاسی بسیج دانشجویی، زحمت تولید محتوای مجموعه کتاب‌های روایت را می‌کشید و ما هم کمی کار می‌کردیم تا متناسب چاپخانه شود.
دشواری‌های کار زیاد بود و تنها دو جلد از مجموعه کتاب‌های روایت (جستاری در کلام ولی معظم فقیه) به چاپ رسید. (البته با تلاش‌های آقای دلگرم جزوات متعددی از این مجموعه منتشر شد.)
جلد اول روایت، تفکر، کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌پردازی و... را مورد توجه قرار داد و رد سخنان رهبری در این باره را -که بیش از صد بار تاکید کرده اند- از 15 سال پیش تا آن زمان، یعنی پاییز 1390 گرد هم آورد. ترتیب مطالب کتاب، تاریخی نیست، بلکه براساس یک سیر موضوعی از بحث «تفکر در اسلام» شروع می‌شود و به نامه مهم از سوی جمعی از دانش آموختگان و پژوهشگران حوزه علمیه در مورد کرسی‌های نظریه‌پردازی مربوط به سال 1381 و جواب مقام معظم رهبری، تمام می‌شود.
جالب است عمده سفارش‌های خرید انبوه این کتاب، مربوط به اردوهای تشکیلاتی دانشجویان دانشگاههای تهران بزرگ بوده است.

عنوان کتاب:

روایت آزاداندیشی: جستاری در کلام ولی معظم فقیه

فروست:

مجموعه کتاب‌های حیات، جلد 13

مجموعه کتاب‌های روایت، جلد اول

به کوشش:

محمدمهدی حیدری دلگرم (ماهنامه حیات با همکاری واحد سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام)

ناشر:

تهران، ماهنامه فرهنگی سیاسی حیات، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام

نسخه خوانده شده:

چاپ اول، 1390، 72 صفحه، 1000 تومان.

برای تهیه:

- 09133924967رایانامه hayatmag.isu@gmail.com 

وبلاگ اختصاصی:

http://revayat1hayat.mihanblog.com